Reprezentace ČR a Národní Tým

ÚSPĚCHY ČR NA MS, ME

Více informací

MISTROVSTVÍ SVĚTA

Na mistrovství světa Českou republiku reprezentuje národní tým, který je složen z nejlepších cheerleaders z celé České republiky a spadá pod Českou asociaci cheerleaders. Na letošním šampionátu, který se uskutečnil v dubnu na Floridě vybojoval seniorský národní tým v divizi Coed Elite 6. Místo ze 17ti zemí a posunul český cheerleading zase o další krok kupředu. Juniorský národní tým v divizi All Girl Advanced získal skvělé 7. místo.

MISTROVSTVÍ EVROPY

Na mistrovství Evropy měly české týmy v plánu na úspěchy reprezentantů na světovém šampionátu navázat. V Praze se soutěžilo jak v akrobatickém, tak v tanečním cheerleadingu. Sobota patřila seniorům nad 16 let a neděle juniorům ve věku od 12 do 16 let. U seniorů se pak akrobatický Cheerleading dělil na čtyři divize a taneční na tři. U juniorů pak na byli v akrobatické kategorii 3 divize a v taneční 2. Senioři soutěžili ve dvou výkonnostních levelech – Elite a Premier.

Národní barvy na Mistrovství Evropy reprezentovalo celkem 303 sportovkyň a sportovců z 11 klubů z celé ČR. Na evropský šampionát se kvalifikovaly dva nejlepší týmy z každé divize na Mistrovství ČR ve sportovním cheerleadingu, které proběhlo letos v polovině května.