Mistrovství Evropy v Praze

ČR JE JEDINOU ZEMÍ, KTERÁ V HISTORII HOSTILA JIŽ DVĚ ME

Prahu zavalily podruhé již pompony a cheerleaders z celé Evropy!

Praha se v roce 2011 a 2017 stala místem konání Mistrovství Evropy ve sportovním cheerleadingu a stala se tak jedinou zemí, která v historii hostila již dvě ME.

V červnu 2017 proběhl již sedmý ročník Mistrovství Evropy ve sportovním cheerleadingu v pražské Tipsport Aréně, kam dorazilo okolo 4 tisíc sportovců z 25 evropských zemí.

Mistrovství Evropy v Praze se účastnilo 3 500 sportovců, 500 trenérů a Tipsport arénu navštívilo přes víkend více než 3 000 diváků. Ti zažili vzrušující atmosféru a ukázku toho nejlepšího, co současný evropský sportovní cheerleading nabízí. Soutěžící předváděli náročné choreografie obsahující tanec, akrobacii na zemi i ve vzduchu a atraktivní lidské pyramidy.

Národní barvy na Mistrovství Evropy reprezentovalo celkem 303 sportovkyň a sportovců z 11 klubů z celé ČR. Soutěžilo se ve tříminutových dynamických choreografiích, které předvádělo 16-25 sportovců najednou. Česká reprezentace byla tvořena vítězi z Mistrovství ČR ve sportovním cheerleadingu, které proběhlo v polovině května roku 2017.

Česká výprava obsadila hned dvakrát příčku nejvyšší a odvezla si z Mistrovství Evropy na domácí půdě v Praze zlato v kategorii Senior Allgirl Elite – klub Prague Eagles Chheerleaders (eaglescheerleaders.cz) a Senior Coed Elite – klub Join New Spirit Allstars (jns-cheerleaders.cz).

Pro Českou republiku je to skvělý úspěch!

Víkendové Mistrovství Evropy v cheerleadingu nebyl jen další úspěšný ročník, rozdané tituly a ceny. Bylo to především setkání sportovců z celé Evropy, které akce motivovala do dalších tréninků, pocit pospolitosti a jedinečné atmosféry, kterou tento sport má.

Pořadatelem ME byla Česká asociace cheerleaders a European cheer union.